+86 13580808791 /

EN
Сите Категории

ПП пластична кутија

Ти си тука : дома>производ>ПП пластична кутија

 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402212529727.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402213709698.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402212565149.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402212204259.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402213368709.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402214161491.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402213976922.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402214711722.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402214414044.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1574402215490387.png

Преклопување на брановидна пластична кутија за повеќекратна употреба за пакување

Основни детали
Број на модел:Кориснички дел број
сертификација:ISO9001
Минимална количина за нарачка:1 Тон или еден контејнер
пакување Детали:ПП лист пакување со ЈП филм wraping или како барање
Време на испорака:10-15 дена од денот на приемот на вашиот депозит.
Услови на плаќање:T / T L / C Paypal
Набавка Способност:350 Тон / тони месечно


 • Опис
 • спецификации
 • Брзи детали
 • апликација
 • нашата фабрика
 • Анкетната

Брановидни пластични кутии може да бидат идеално решение за вашите индустриски потреби за пакување и складирање. Без разлика дали вашите потреби се едноставни или сложени, брановидни пластични кутии можат да ги намалат вашите трошоци. Ние нудиме комплетен дизајн во куќата и фабрикување на услуги. умре сечење, бодување, slotting, заковување, за заварување, и разновиден залихи хардвер, како што се рачки,бравите, ремени, и токи, ја прават брановидната пластика за повеќекратна употреба, рециклирачки и разноврсен материјал што секоја компанија може да го користи.

ПП брановидни лист може да биде дизајнирана како и сите видови на транспорт кутија, сандаче, решетката екран, поделба, подарок кутии, храна пакување итн. Цврстина и шуплив лист лесно може да се свиткаат и исечат. ПП-брановиден лист се нанесува во таблата со знаци,shopwindow дисплеи, pop-up diaplays, изложбата одбори, слики рамка поддршка, дигитално печатење и печатење на екран. ПП брановиден лист може да се користи во партиции, ѕид clading, внатрешна декорација, канали за климатизација. ПП брановиден лист има повеќебоен, погоден за уметност дизајн и разни шема кутија или деликатна подарок пакет.


Конкурентна предност:
Брановидни пластична фолија

Може да се ре-употреба за речиси 20 времиња
Еколошки
водоотпорен
оган retardant
Анти-статички
картон
Повторна употреба и за помалку 5 времиња
необновливите извори
Не-водоотпорен
Не-пламен retardant
Не е доволно силно


Specifications

слика

Пuick детали:


1. Брановидна пластична кутија ; Corflute кутија ; Стр шупливи кутија ; Correx кутија ; Стр пластична кутија
2. ПП
 брановидни плочи може да бидат дизајнирани како сите видови кутии за транспорт, сандаче, решетката екран, поделба, подарок кутии, храна пакување итн.
3. прилагодено


Аpplication

ПП брановидни лист може да биде дизајнирана како и сите видови на транспорт кутија, сандаче, решетката екран, поделба, подарок кутии, пакување храна итн. Цврстина и шуплив лист лесно може да се свиткаат и да се исечат. ПП-брановиден лист се нанесува во таблата со знаци, shopwindow дисплеи, pop-up diaplays, изложбата одбори, слики рамка поддршка, дигитално печатење и печатење на екран. ПП брановиден лист може да се користи во партиции, ѕид clading,внатрешна декорација, канали за климатизација. ПП брановиден лист има повеќебоен, погоден за уметност дизајн и разни шема кутија или деликатна подарок пакет.


Our фабрика
Контактирајте не

Се регистрирате и да ги зачувате !Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски попуст