+86 13580808791 /

EN
Сите Категории

ПП пластична кутија

Ти си тука : дома>производ>ПП пластична кутија

 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289119137235.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289119814703.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289119734056.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289119447738.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289249228250.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289340877375.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289377497191.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289408537078.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289460727687.jpg
 • https://www.gdzhisen.com/upload/product/1562289492884110.jpg

ПП пластика се движи за логистичко прилагодено печатење брановидна кутија

Основни детали
Број на модел:Кориснички дел број
сертификација:ISO9001
Минимална количина за нарачка:1 Тон или еден контејнер
пакување Детали:ПП лист пакување со ЈП филм wraping или како барање
Време на испорака:10-15 дена од денот на приемот на вашиот депозит.
Услови на плаќање:T / T L / C Paypal
Набавка Способност:350 Тон / тони месечно
 • Опис
 • спецификации
 • Брзи детали
 • апликација
 • нашата фабрика
 • Анкетната

Брановидни пластични кутии може да биде идеално решение за вашиот индустриско пакување и складирање needs.Whether вашите потреби се едноставни или сложени, брановидни пластични canreduce вашите трошоци. Ние нудиме комплетен дизајн во куќата и фабрикување на услуги. умре сечење, бодување, slotting,заковување, за заварување, и различни во акции хардвер како ashandles,бравите, ремени ,и токи сите прават брановидни пластични thereusable,може да се рециклира и разновиден материјал секоја компанија може да use.PP брановидни лист може да биде дизајнирана како и сите видови на транспорт кутија,сандаче,решетката екран,поделба,подарок кутии,храна пакување etc.Toughness и шупливи лист може лесно да се свитка и да ги намали it.PP брановидни лист се применува во знак одбор,shopwindow дисплеи,pop-up diaplays,изложбата одбори,слики рамка поддршка,дигитално печатење и scereen-printing.PP брановидни лист може да се користи во партиции,ѕид clading,внатрешна декорација,клима уред ducts.PP брановидни лист има мулти-coloe,погоден за уметност дизајн и разни шема кутија или деликатна подарок пакет.
Конкурентна предност:
Брановидни пластична фолија
Може да се ре-употреба за речиси 20 времиња
Enviornmental повторна употреба
водоотпорен
оган retardant
Анти-статички
картон
Повторна употреба и за помалку 5 времиња
необновливите извори
Не-водоотпорен
Не-пламен retardant
Не е доволно силно

Specifications

Пuick детали:

1.Брановидни пластични boxt ; Corflute кутија ; Стр шупливи кутија ; Correx кутија ; Стр пластична кутија
2. ПП брановидни лист може да биде дизајнирана како и сите видови на транспорт кутија,сандаче,решетката екран,поделба,подарок кутии,храна пакување итн.
3. прилагодено

Аpplication

ПП брановидни лист може да биде дизајнирана како и сите видови на транспорт кутија,сандаче,решетката екран,поделба,подарок кутии,храна пакување etc.Toughness и шупливи лист може лесно да се свитка и да ги намали it.PP брановидни лист се применува во знак одбор,shopwindow дисплеи,pop-up diaplays,изложбата одбори,слики рамка поддршка,дигитално печатење и scereen-printing.PP брановидни лист може да се користи во партиции,ѕид clading,внатрешна декорација,клима уред ducts.PP брановидни лист има мулти-coloe,погоден за уметност дизајн и разни шема кутија или деликатна подарок пакет.

Our фабрика
Контактирајте не

Се регистрирате и да ги зачувате !Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални понуди за попуст со ограничено време